Zespół specjalistów z oddziału położniczego został wezwany do nietypowego porodu. Mamą, która potrzebowała pomocy, była gorylica!

Lekarze na początku obawiali się, czy ich wiedza wystarczy, by pomóc przyszłej mamie, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Ludzie i małpy mają bardzo wiele wspólnego. Niestety przez to często są wykorzystywane do różnych doświadczeń i testów. Wiele z nich przez człowieka trafia na listę zwierząt zagrożonym wyginięciem, ponieważ potomstwo mają rzadko i muszą ku temu mieć dobre warunki. A ginące lasy i ingerencja ludzi w środowisko tego nie polepsza.

 

Dlatego każde zwierze urodzone w niewoli w ogrodach zoologicznych jest bardzo cenne. Zwłaszcza jeśli należy do zwierząt, które potrzebują specjalnych warunków, by się rozmnażać. Porody zwierząt są zawsze wielkim wydarzeniem, odbywają się konkursy na imiona dla maluchów. Wszyscy cieszą się i opiekują maleństwem, by wyrosło na silne i zdrowe zwierzę.

 

Podobnie było, gdy okazało się, że 17-letnia gorylica Kira jest w ciąży. Wszyscy bardzo się cieszyli, Kira po raz pierwszy miała zostać matką, ojcem malucha był 32-letni Motuba, dla którego miało być to 3 dziecko. Oboje należą deo rodziny goryli nizinnych, które są krytycznie zagrożone wyginięciem. To maleństwo było bardzo wyczekiwane, jednak kiedy nadszedł termin porodu, z Kirą zaczęło dziać się coś niedobrego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply