Te ilustracje mówią całą gorzką prawdę o naszym świecie. Czas ściągnąć różowe okulary, bo bez opamiętania czeka nas smutna przyszłość

Błądzić jest rzeczą ludzką, ale trwać w błędzie głupotą” – Seneka.

Świat nigdy nie był idealny i od zawsze zmagał się z różnymi negatywnymi zjawiskami. Niestety niektóre z nich mogą mieć katastrofalne skutki, a brak ich niezwalczania, systematycznie popycha ludzkość ku zagładzie. Czy opamiętanie przyjdzie na czas?

 

O tym, co trawi nasz świat w XXI wieku, można mówić bez końca, ale czy ktoś chce tego słuchać? Niestety ludzie często odwracają się od problemów, uznając, że albo ich nie dotyczą, albo nie mają żadnego wpływu na ich rozwiązanie i pozostają bierni, a to błąd.

Każdy może zmienić świat, wystarczy, że zacznie od siebie Dlatego aby zachęcić wszystkich do stanowienia się nad swoim życiem, prezentujemy serię ilustracji pokazujących najbardziej palące problemy naszego świata. Sprawdźcie, ile z nich dotyczy waszego życia i zacznijcie działać, by zapewnić sobie i całej ludzkości lepszą przyszłość.

 

Niesprawiedliwe wynagrodzenie za pracę

Zazwyczaj Ci, którzy pracują najciężej, otrzymują najmniejsze wynagrodzenie. Przykładem może być rolnictwo, gdzie wynagrodzenie gospodarza, który ciężko uprawia rolę, stanowi niewielki procent ceny, za jaką konsument kupi owoc czy warzywo w sklepie. Reszta pieniędzy tworzących cenę produktu, napycha kieszenie pośredników i właścicieli hipermarketów. Nie inaczej jest w branży odzieżowej: azjatyccy robotnicy szyją ubrania za wynagrodzenie kilku dolarów miesięcznie (!), zaś korporacje sprzedają je za grube tysiące.

Więcej ilustracji znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply