Te ilustracje mówią całą gorzką prawdę o naszym świecie. Czas ściągnąć różowe okulary, bo bez opamiętania czeka nas smutna przyszłość

Cyfrowe dzieci

Elektroniczne urządzenia zdominowały życie współczesnych dzieci. Najmłodsi coraz mniej czytają i coraz rzadziej spędzają kreatywnie czas w gronie swoich rówieśników.

Wyparcie książek przez komputery i tablety sprawia, że dzieci i młodzież są coraz mniej zaradne i nie potrafią docenić wartości wiedzy.

 

Najważniejszy jest zysk

Pogoń za pieniędzmi i bogactwem jeszcze nigdy tak bardzo nie zdominowała życia człowieka. By odnotowywać zyski, ludzie niszczą przeszłość i nie doceniają jej dorobku. Urokliwe historyczne centra miast zamienia się w betonowe pustynie pełne drapaczy chmur, a starszych ludzi spycha na margines społeczny.

 

Wyniszczanie środowiska

Dewastacja przyrody niechybnie prowadzi ludzkość do zagłady. Jednym z poważnych zagrożeń jest masowa wycinka drzew, które nie tylko dostarczają tlen do atmosfery, ale też tworzą środowisko życia dla wielu zwierzą.  Zmniejszanie się terenów leśnych na ziemi to jeden z czynników efektu cieplarnianego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mediamag.am


Reply