Te ilustracje mówią całą gorzką prawdę o naszym świecie. Czas ściągnąć różowe okulary, bo bez opamiętania czeka nas smutna przyszłość

Zmiana systemu wartości

Świat w swej pogodni za pieniądzem kompletnie się zatracił. Ludzie pragnący bogactwa, chcą je osiągnąć za wszelką cenę, nawet jeśli to oznacza czynienie zła. Bogactwo psuje ludzi, zaślepia ich i prowadzi do upadku, dlatego trzeba na ponów uświadomić ludzkości, że nie pieniądze są ważne, ale to człowiek sobą i swoim sposobem myślenia reprezentuje.

 

Obłuda

Propaganda sukcesu i szczęścia sprawia, że wielu ludzi czuje się niedostosowanych do świata, ale zamiast coś zmienić, udają zadowolonych. Coraz więcej osób nosi maski i nie chce ujawniać swoich prawdziwych uczuć. Ta powszechność fałszu sprawia, że więzi społeczne rozpadają się.

 

Nadopiekuńczość rodziców

Coraz więcej współczesnych dzieci to „życiowi analfabeci”: nie potrafią ani normalnie funkcjonować w przestrzeni publicznej, ani zatroszczyć się o własny byt i potrzeby. To efekt zbyt pobłażliwego modelu wychowania, który nie wymaga od pociech zbyt wiele. Rodzice, którzy robią wszystko za swoje dzieci, muszą zrozumieć, że w ten sposób bardzo je krzywdzą, gdyż w przyszłości nie będą umiały poradzić sobie w dorosłym życiu.

Wyimaginowany kanon piękna

Media od lat lansują modę na nadmierną szczupłość, co doprowadziło do rozpowszechnienia się takich chorób jak anoreksja czy bulimia. Ludziom, głównie młodym, trudniej też zbudować poczucie własnej wartości, ponieważ porównując się do ideałów promowanych w mass mediach, czyją się brzydcy i nic nie warci.

 

Polityka to szambo

Zadaniem polityków jest godne reprezentowanie narodów, które ich wybrały i działanie na ich rzecz. Niestety współcześnie polityka też stała się biznesem i rządzący przede wszystkim myślą o interesach swoich i swoich sitw, a nie państw, którymi mają kierować. Wielu  światowych przywódców to ludzie upadli moralnie, a ich słowa to jeden wielki bełkot, mydlący zwykłym obywatelom oczy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : mediamag.am


Reply