Masz słabe i wypadające włosy? Znamy naturalny i skuteczny sposób na poprawę ich kondycji!

Masz cienkie, pozbawione blasku włosy, które wypadają garściami? Wypróbowałeś już setki gotowych specyfików, których producenci obiecywali Ci pewną poprawę i nic? Sięgnij po moc odżywczych substancji prosto z natury i wypróbuj liście guawy. 

Guawa naturalnie występuje w Ameryce Środkowej i Południowej oraz na Karaibach. Owoc znany jest ze swojego zaskakującego smaku, zaś cała roślina z różnych właściwości leczniczych. Naukowcy wykazali pozytywny wpływ guawy na układ krwionośny i pokarmowy. Roślina wspomaga również odporność, ma właściwości antyseptyczne i jest dobrym antyoksydantem, co wspomaga profilaktykę przeciwnowotworową. Dodatkowo stosowanie liści guawy do codziennej pielęgnacji włosów sprawi, że będą one silne i gęste, a problem ich wypadania przejdzie do historii.


Guawa porównywana jest do polskiej gruszki.

gujawa-1

Dlaczego guawa ma pozytywny wpływ na włosy?

Liście guawy są bogate w witaminy z grupy B, które chronią włosy i biorą bezpośrednio udział w procesie ich wzrostu. Guawa zawiera również spore dawki witaminy C (nawet pięć razy więcej niż pomarańcza) i witaminy E, które  m.in. poprawiają krążenie w skórze głowy. Dodatkowo niedobory błonnika mogą osłabić włosy, zaś guawa jest jego doskonałym źródłem.  Roślina wspomaga także leczenie chorób skóry, w tym skóry głowy.

Jak stosować guawę?

Do przygotowania wywaru potrzebna jest duża garść świeżych liści, które wpierw należny opłukać, a następnie zalać sporą ilością wody. Gotować około 20 minut i pozostawić do ostygnięcia w temperaturze pokojowej.  Wywaru można używać jako toniku i wsmarowywać go w skórę głowy, bezpośrednio odżywiając mieszki włosowe. Preparat może pozostać na skórze i włosach do kilku godzin (np. warto nasmarować głowę, owinąć ręcznikiem lub założyć czepek i pozostawić na noc, a następnie umyć jak zwykle). Owoc guawy można spożywać na surowo lub przygotować z niego dżem, a także może stanowić ciekawy dodatek do dań i deserów.

Wypadanie włosów to powszechny problem.

gujawa-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply