Grafiki, których autorem jest Gunduz Agayev dobitnie pokazują, w jak okrutnym świecie przyszło nam żyć

Sztuka ściśle powiązania jest z rzeczywistością, ponieważ opisuje ją, przetwarza, komentuje, a także kreuje, poprzez propagowanie pewnych postaw wobec świata. W związku z tym, artyści traktują niekiedy swoje prace jak manifesty polityczne, ekonomiczne czy społeczne. 

Gunduz Agayev to twórca, którego prace bardzo często poruszają różne kwestie, które aktualnie dręczą nasz świat. Ten azerbejdżański grafik bardzo dobitnie, a wręcz brutalnie ukazuje takie globalne problemy jak: wojna, głód, migracja, terroryzm, dewastacja środowiska naturalnego czy fanatyzm religijny. Często swoje grafiki tworzy w ramach większej serii prac, oscylujących wokół konkretnego tematu.


gunduz-agayev-pas


Gunduz ma niezwykły dar: potrafi bardzo trafnie zdiagnozować bolączki świata i jasno przedstawić je na prostym rysunku, który poruszy każdego, nieżalenie z jakiego regionu świata pochodzi i jakim językiem mówi. Jego prace są więc uniwersalne i mają szanse dotrzeć do dużej grupy ludzi i zmusić ich do refleksji. W swoich pracach odnosi się zarówno do bardzo aktualnych zdarzeń, jak i kwestii, które już od lat są nierozwiązane.

Po jednej stronie świata, owładniętego konsumpcyjnym stylem życia, jest nadmiar jedzenia, zaś w drugiej problem głodu to codzienność

Gunduz Agayev (9)


Religie walczą o dusze ludzkie, a skoro dochodzi do walki, to zawsze ktoś w niej ucierpi

Gunduz Agayev (1)


Prawo własności podzieliło Ziemię, a wraz z nią ludzi

Kolejne poruszające ilustracje na stronie drugiej i trzeciej. 

Gunduz Agayev (6)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : 9gag.com

Reply