Dała szansę autystycznemu facetowi z zespołem Aspergera i uważa, że nie mogła trafić na lepszego męża i ojca dla dzieci

Hannah nie ma wątpliwości, że ślub z Stevem mimo jego choroby jest najlepszą rzeczą, jaka spotkała ją w życiu.

Ludzie zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami, jedna są widoczne już na pierwszy rzut oka, inne są ukryte. Coraz większa świadomość sprawia, że ludzie z niepełnosprawnościami mają nie tylko coraz więcej praw, ale też w pełni uczestniczą w życiu społecznym – pracują, uprawiają sport, żyją pełnią życia. Dają przykład ludziom pełnosprawnym, że ograniczenia są tylko w nas.

Zespół Aspergera jest jednym ze spektrum autyzmu. Nie wpływa na zdolności poznawcze, wiedzę i zdolności porozumiewania się. Jednak upośledza relacje społeczne, chory nie umie i inie chce pracować w grupie. Ma bardzo zawężone pole zainteresowania, co sprawia, że obsesyjnie interesuje się jednym tematem. Jego zachowania są powtarzalne, rutynowe, często nie rozumie sarkazmu i ironii. Ma skąpą ekspresję twarzy i gestykulację.

Hannah Bushell-Walsh poznała swojego męża, kiedy miła 23 lata. Urzekł ją swoim spokojem, miłym zachowaniem. Zauważyła, że o ile w rozmowie z nią potrafi mówić całkiem sporo to gdy tylko pojawia się większa grupa, ludzi Steve wycofuje się, nie mówi za wiele. Urzekł ją też tym, że na przyjęciu u znajomych bez proszenia wstał i pozmywał wszystkie naczynia. Później okazało się, że Steve choruje na zespół Aspergera.

Okazało się, że Steve nie radzi sobie w miejscach publicznych, wszystkie niezbędne rzeczy robi Hannah, to ona zamawia jedzenie w restauracji, rozmawia z kelnerami, płaci. W zupełności jej to nie przeszkadza. Hannah stwierdza, że jej mąż jest najmilszym, najłagodniejszym i najspokojniejszym z ludzi, jakich zna. Nigdy nie kłamie, mówi, co ma na myśli i nie bawi się w udawanie i podstępy.

A to nie wszystko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk/

Reply