5 zasad planowania, które pozwolą ci spełniać marzenia i osiągać sukces

5 minut to tak nie wiele, ale może zmienić całkowicie życie.

Odczucie czasu jest względne, kiedy zaśpimy o poranku, minuty lecą jak szalone, a kiedy czekamy na ważne wyniki badań, ciągną się niemiłosiernie. Godziny uciekają nam tak szybko, że często nawet ich nie odnotowujemy. Dni zmieniają się w tygodnie, te w miesiące i życie pędzi coraz szybciej. Nie wpływa to dobrze na nas samych i relacje, jakie tworzymy z innymi.

W takim pędzie niezwykle łatwo zgubić to, co jest naprawdę ważne i ma prawdziwe znaczenie. Każdego dnia jesteśmy bombardowani mnóstwem informacji, bodźców i decyzji. Ciężko jest się skupić na tym, co tak naprawdę wpływa na życie i je kształtuje. A wystarczy poświęcić 5 minut, by zaplanować dobrze kolejny dzień i nie zmarnować go, a wykorzystać na to, by osiągnąć zamierzone cele.

Zasady planowania czasu, które pozwalają osiągnąć sukces

Warto wprowadzić w życie 5 zasad, które pomogą zmienić życie i skupić się na tym, co jest ważne.

1. Zachowaj czas na to, co kochasz robić

Codziennie poświęć czas na to, co kochasz robić i co sprawia ci przyjemność. Nawet jeśli miałoby być to kilkanaście minut. Kiedy regularnie znajdziesz czas na to, co lubisz robić, twoje życie zmieni się i będziesz mieć energię do działania. Znalezienie czasu dla siebie i swoich pasji nie jest łatwe, ale daje satysfakcję, która jest potrzebna, by robić i to, na co nie ma się ochoty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply