Pierwsza książka o przygodach Harry’ego Pottera właśnie kończy 20 lat! Z tej okazji prezentujemy gadżety związane z powieścią, które powinien mieć każdy fan

Literatura ma niezwykłą moc przenoszenia człowieka w inny świat.

Dzieci i młodzież czasem bardzo trudno nakłonić do czytania, ale książki o Harrym Potterze zaciekawiły nawet najbardziej opornych młodych czytelników. Ta opowieść o osieroconym czarodzieju, nie tylko zabiera w podróż do wyjątkowego świata magii, ale też stanowi cenną lekcję, pokazującą czym jest przyjaźń, lojalność i wierność zasadom.

J.K. Rowling fabułę pierwszego tomu powieści wymyśliła już na początku lat dziewięćdziesiątych, ale życiowe zawirowania uniemożliwiły jej całkowite poświecenie się pracy twórczej. Kobieta jednak nie rezygnowała z marzeń i dzięki wyrzeczeniom w połowie dekady ukończyła książkę.

Historia czarodzieja jednak nie skradła serc wydawców i część pierwszą pt. Harry Potter i Kamień Filozoficzny, wydano 26 czerwca 1997 roku w nakładzie zaledwie 1000 egzemplarzy. Na szczęście 11-latka w okrągłych okularach pokochali młodzi czytelnicy, a także docenili krytycy.

Dziś Harry Potter to postać kultowa, o której słyszał chyba każdy. Na książkach o czarodzieju z Hogwartu wychowały się już miliony dzieci, a do sukcesu tego tytułu przyczyniła się decyzja o jego ekranizacji, co tylko ułatwiło masowemu odbiorcy spotkanie z magicznym światem.

Sukces powieści oraz filmowych adaptacji sprawił, że wiele osób oszalało na punkcie Harry’ego. Obecnie na rynku są dostępnie nie tylko filmy i książki z Potterem w roli głównej, ale także gry komputerowe i tysiące najróżniejszych gadżetów.

Z okazji dwudziestej rocznicy wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny, warto sprawić sobie gadżet związany z magiczną sagą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org

Reply