Pierwsza książka o przygodach Harry’ego Pottera właśnie kończy 20 lat! Z tej okazji prezentujemy gadżety związane z powieścią, które powinien mieć każdy fan

Harry Potter i Czara Ognia – w Hogwarcie zostaje zorganizowany turniej Trójmagiczny. W wyniku podstępu do rozgrywki zostaje wciągnięty Harry, który według regulaminu jest jeszcze zbyt młody na rywalizację. Nie mając jednak wyboru, chłopiec pokonuje kolejne wyzwania. Finał turnieju okazuje się zasadzką i Harry spotyka się oko w oko z Lordem Voldemortem, który odradza się i odzyskuje ciało. Cudem chłopak przeżywa spotkanie z Czarnym Panem, ale już wie, że jego życie drastycznie się zmieni.

Harry Potter i Zakon Feniksa – Harry unika wyrzucenia z Hogwartu za użycie czaru w świecie ludzi, ale szkoła nie jest już dla niego przyjaznym miejscem. Pojawia się w niej Dolores Jane Umbridge z ministerstwa Magii, która stopniowo przejmuje kontrolę nad szkołą. Ministerstwo nie wierzy chłopcu w powrót Lorda Voledemorta, ale Albus Dumbledore powołuje Zakon Feniksa, by walczyć z Czarnym Panem. Harry po raz kolejny staje do walki z Voldemorem i znów udaje mu się ujść  z życiem.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org

Reply