Pierwsza książka o przygodach Harry’ego Pottera właśnie kończy 20 lat! Z tej okazji prezentujemy gadżety związane z powieścią, które powinien mieć każdy fan

Harry Potter i Książę Półkrwi  – w Hogwarcie znowu rządzi Dumbledore, który powierza Harry’emu misję zdobycia wspomina jednego z profesorów, który niegdyś uczył Voldemorta. Dzięki niemu bohaterowie poznają straszną prawdę: wróg ukrył swoją duszę w kilku przedmiotach tzw. horkruksach. W tej części sagi ginie Dumbledore – dyrektor szkoły i obrońca Harry’ego, który powierza chłopcu misję niszczenia horkruksów, co jest jedyną drogą do pokonania Lorda Voldemorta.


Harry Potter i Insygnia Śmierci – ostatnia część sagi została poświęcona podróży Harry’ergo i jego przyjaciół, którzy próbują zniszczyć horkruksy. Dodatkowo odkrywają historię insygni śmierci, co jest kluczowe dla zwycięstwa. Ostatecznie w Hogwarcie dochodzi do walk i wielu bohaterów ginie, a gdy nadzieja już gaśnie, Harry’emu udaje się pokonać Lorda Voldemorta i ocalić swoich bliskich.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com, wikipedia.org

Reply