Harry Potter powraca! Czy jesteście gotowi na ósmą część jego magicznych przygód?

Seria o losach Harry’ego Pottera autorstwa J.K. Rowling  jest jedną z najbardziej znanych w historii literatury. Przygody osieroconego chłopca pokochały miliony dzieci, ale nie tylko, ponieważ książka ma liczne rzesze fanów także wśród dorosłych na całym świecie. Nic więc dziwnego, że powstanie kolejna, już ósma część traktująca o dalszym życiu czarodzieja.

Kolejny tom będzie nosił tytuł „Harry Potter i przeklęte dziecko”, a jego premiera jest zapowiedziana na lipiec bieżącego roku (prawdopodobna publikacja odbędzie się w urodziny Herry’ego). Fani serii musieli wykazać się dużą cierpliwością, ponieważ ostatni tom powieści pt. „Harry Potter i Insygnia śmierci” został wydany aż 9 lat temu. Nie był to jednak czas biernego oczekiwania, ponieważ można było podziwiać produkcje filmowe oparte na powieści Rowling, które znacznie przyczyniły się do wzrostu popularności jej twórczości.


Harry Potter i jego przyjaciele nie są już uczniami, ale dorosłymi czarodziejami.

harry-1


Akcja nowej książki ma się rozgrywać 19 lat po tym , jak bohaterowie unicestwili Lorda Voldemorta w murach Hogwartu. Harry wszystkie kolejne lata przepracował w Ministerstwie Magii. Wraz z Ginny, siostrą Rona, ma trójkę dzieci, a jego życie się unormowało.  Niestety, 11-letni syn, Albus Severus Potter będzie musiał się zmierzyć ze swoim mrocznym dziedzictwem… Co się dokładnie stanie? Tego dowiemy się już z książki.

Najbardziej oczekiwana książka roku.

harry-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : .taringa.net

Reply