Hindus od 20 lat żywi się ziemią! O dziwo pozytywnie wpłynęło to na jego zdrowie

Ludzie na całym świecie jedzą różne rzeczy od robaków i pająków po psy i koty.

W japońskiej restauracji „Ne Quittet Pas” powstają potrawy, które wyznaczają nowy gastronomiczny trend. Otóż w lokalu można zjeść dania na bazie gleby. Ziemia pochodzi z wyselekcjonowanego regionu w Japonii. Wydobywana jest z głębokości 10 metrów i zanim trafi na talerze klientów, musi być starannie przebadana. Japońska restauracja zamawia około 20 kilogramów ziemi miesięczne, aby zaserwować swoim klientom niepowtarzalną zupę czy sorbet. 

Na stolik w lokalu czeka się kilka tygodni. Całkiem niedawno restauracja została wyróżniona przez przewodnik Michelin, który przyznał jej dwie gwiazdki.

W indyjskiej wiosce Kalasapadu w dystrykcie Kadapa mieszka pewien człowiek, który nie musi myśleć o tym, jak zarobić na życie. Nukala Koteshwara Rao niewiele wydaje na produkty spożywcze, ponieważ od dwudziestu lat żywi się ziemią. Oczywiście nie jest to jego jedyny posiłek. Je także normalne potrawy, ale piasek również wchodzi do jego codziennego jadłospisu. Podobno zjada go około kilograma dziennie. Co ciekawe Hindus nie ma z tego powodu żadnych problemu zdrowotnych. Przekonuje, że czuje się znakomicie i na nic nie choruje.

Nie skarży się na problemy żołądkowe czy inne dolegliwości. 48-latek twierdzi, że zjadanie gleby weszło mu już w nawyk. Na poniższym fliku możecie zobaczyć, jak to robi. Został nakręcony w listopadzie tego roku. Okazuje się, że hindus nie jest jedyny w swoim rodzaju. Na naszej planecie żyją ludzie, którzy podobnie jak on zjadają piasek. Zjawisko to nazywa się geofagią i polega na zjadaniu gleby lub gliny. Klasyfikuje się ją jako zaburzenie o podłożu psychicznym. Niektórzy twierdzą, że choroba ta wynika z biedy i chronicznego głodu związanego także z anoreksją.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply