To nie jest zdjęcie babci tulącej wnuczka, ale fotografia hiperrealistycznej rzeźby. Zobaczcie prace, które totalnie zmylą wasz zmysł wzroku

Sztuka ma wiele twarzy: jedni artyści stawiają na abstrakcyjne ujęcie prezentowanych w swoich dziełach obiektów, zaś inni dążą do hiperrealizmu, chcąc zachwycić odbiorów precyzją swoich prac. 

Niedawno w Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao (Hiszpania) zakończono wystawę zatytułowaną „Hiperrealistyczna Rzeźba 1973-2016”. Jej ekspozycję stanowiły wyjątkowe prace 26 artystów, które zostały wykonane z niezwykłą precyzją. Sposób, w jaki plastycy odwzorowali postaci ludzkie jest tak szczegółowy i dokładny, że wiele osób na początku kompletnie nie może uwierzyć, że fotografie z wystawy przedstawiają dzieła sztuki, a nie żywych ludzi.


hyper-realistic-sculptures-p


Realizm prac faktycznie jest ogromny. Artyści swoją uwagę skupili na ludzkim ciele, jego niedoskonałościach i wyjątkowości. W ten sposób rzeźbiarze chcieli skłonić odbiorców do refleksji, że każde ciało jest piękne, tylko trzeba umieć dostrzec jego piękno i niepowtarzalność.

Podczas wystawy zaprezentowano ponad 30 rzeźb, a zdjęcia najciekawszych prac prezentujemy na tej oraz kolejnych stronach artykułu. 

Liczba szczegółów na rzeźbach starych ludzi jest niewiarygodna

hyper-realistic-sculptures-3


Rzeźby doskonale imitują ludzką skórę

hyper-realistic-sculptures-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply