Nie wierzyli w szaloną historię swojego dziadka. Jednak to, co znaleźli na poddaszu, sprawiło, że zaczęli patrzeć na nią zupełnie inaczej

Starsi ludzie zazwyczaj przekazują nam cenne rady i uwagi odnośnie życia. Udzielają nam przydatnych wskazówek i przestrzegają przed błędami, które kiedyś sami popełnili.

Oprócz życiowych mądrość czasem powierzają nam coś jeszcze — historie z ich życia, niekiedy bardzo trudne i bolesne. Opowiadają jak to było „za ich czasów”. Niektóre wspomnienia są tak barwne, że ciężko w nie uwierzyć. Wydaje się nam, że to, co ich spotkało, jest nierealne i nie miało prawa nigdy się wydarzyć.

0


Rodzeństwo Lopez z Tampa na Florydzie nigdy nie wierzyło w historie, jakie opowiadał ich dziadek. Sądzili, że staruszek ma bujną wyobraźnię i tak naprawdę nie wie, co mówi. Było tak do czasu pamiętnej wyprawy na strych. Wtedy właśnie znaleźli coś, co wprawiło ich w osłupienie.

3


Jak byli dziećmi często wspominał o swoim ojcu Erneście Lopezie. Twierdził, że ich pradziadek znalazł skarb znanego hiszpańskiego pirata Jose Gasparda. Wtedy traktowali to, jak dobrze wymyśloną bajkę, ale niedawno przekonali się, że we wspomnieniach staruszka było ziarno prawdy. Wnuczka Maria weszła któregoś dnia na strych i odkryła pewne pudelku. W środku znajdowała się postrzępiona mapa rzeki Hillsborough z 1930 roku, stare drogocenne monety oraz odcięta ręka z wielkim pierścieniem.

Przejdź na kolejną stronę, by dowiedzieć się więcej! 

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : usatoday.com

Reply