W świecie kultu perfekcji fotografka zebrała ludzi z bliznami, by pokazali i opowiedzieli, z czym zmagają się na co dzień

Wiele ludzkich ciał nosi ślady, których nie da się ukryć czy usunąć, mówią o ich życiu więcej niż słowa.

Blizny kojarzą nam się źle, z przestępcami, ludźmi, którzy lubią przemoc czy też czymś, czego powinni się ludzie wstydzić. Chłopcy z bliznami, zawsze sprawiali kłopoty. Wiele osób chowa swoje blizny pod ubraniami czy maskują je makijażem. By inni nie pytali, skąd się wzięły. Jednak nie wszystkie blizny to powód do wstydu, często są to znaki, że zrobiło się coś ważnego i wielkiego.

Sophie Mayenne z Londynu jest fotografką, postanowiła zająć się osobami, które często nie lubią być fotografowane z powodu blizn, które mają na skórze. Artystka, nie tylko sfotografowała te osoby, ale też poprosiła je, by opowiedziały historię swoich blizn. Sophie chciała zwrócić uwagę na to, że ludzie nie powinni czuć się winni, przez to jak wyglądają. Tym projektem chciała zainspirować innych do otwartości i kochania swojego ciała takim, jakie jest.

Mercy

Moje blizny pochodzą z pożaru, który związany jest z przemocą domową. Zostałam poparzona, gdy miałam 29 lat i od tamtej pory przeszłam długą drogę. Moje blizny czynią mnie tym, kim jestem dziś. Nazywam je najcenniejsza i najdroższą biżuterią, jaką mam. Przetrwałam, a to zdjęcie i moja historia ma pokazać innym, że stało się to dla mojego dobra. 

Tracey

Mam 45 lat, jestem mamą dwójki dzieci. W 2012 roku przeziębiłam się, dostałam leki. W domu położyłam się i obudziłam się już w szpitalu, nie rozpoznawałam bliskich. Okazało się, że miałam zapalenie opon mózgowych. Lekarze utrzymywali mnie w śpiączce, a gdy się obudziłam, nie mogłam mówić. Dwa miesiące leżałam na intensywnej terapii, miałam zawał serca,  teraz zastępuje je tytanowy, tykający mechanizm. Po operacji znów miałam zapalenie opon i rdzenia. Uczyłam się wszystkiego od nowa – chodzenia, mówienia jedzenia i picia. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply