Oto 6 pocałunków, które przeszły do historii, stając się symbolami pewnych zdarzeń, myśli czy poglądów

Pocałunek potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów, a czasem nawet zmienić świat.

Ludzie mogą w różnorodny sposób wyrażać swoje uczucia, a pocałunek należy do najintymniejszych form okazywania emocji. Zazwyczaj ludzie całują się na osobności, w domowym zaciszu, by nikt nie zakłócił im tej romantycznej chwili, ale niektórzy nie zważają na konwenanse i okazują swoje uczucia bardzo spontaniczne, na oczach innych.

kiss-p

Czy jeden pocałunek może dokonać rewolucji i poruszyć miliony ludzi? Zdaje się że tak, ponieważ niektóre pocałunki stały się symbolami, niejako namacalnymi dowodami pewnego stanu rzeczy czy sytuacji społecznej. Dziś mówi się o takich pocałunkach, że są historyczne czy legendarne, ponieważ stoi za nimi coś więcej, niż tylko historia zakochanej pary.

By zachęcić was do całowania, przygotowaliśmy listę najsłynniejszych pocałunków w historii świata, które udało się uwiecznić na kliszy aparatu fotograficznego. Całujące się na zdjęciach osoby zapewne nie wiedziały, że ich czuły gest pozna cały świat i będzie o nim pamiętał przez dziesięciolecia.

Zapraszamy na kolejne strony, gdzie znajdziecie legendarne zdjecia z pocałunkiem w roli głównej. Który z nich najbardziej pamiętacie?  

kiss-6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : themost10.com, complex.com

Reply