Słyszeliście kiedyś o Isabel i Juanie, XIII-wiecznej parze kochanków z Hiszpanii? Historia ich miłości jest równie piękna i tragiczna, jak Romea i Julii

Spotkanie swojej drugiej połówki to życiowe marzenie większości ludzi, gdyż gorąca, szczera i odwzajemniona miłość jest nieocenionym skarbem, nadającym życiu człowieka sens. Za przykład takiej wiecznej miłości zazwyczaj podaje się Romea i Julię.

Para z Werony to nie jedyni kochankowie, którzy przeżyli niezwykłe uczucie prowadzące ich do tragedii i śmierci. Nie mniej pasjonująca historia miłosna wydarzyła się w XIII wieku w niewielkim hiszpańskim miasteczku Teruel, położonym w regionie zwanym Aragonią.


spanish-lovers-of-the-thirteenth-century-p


Bohaterami najsłynniejszej hiszpańskiej opowieści o miłości są Isabel de Segura, córka bogatego i szlachetnie urodzonego kupca oraz Juan Diego de Marcilla, chłopak z ubogiej rodziny. Młodzi pewnego dnia przypadkiem spotkali się na targu i od pierwszego wejrzenia zapałali do siebie głębokim uczuciem. Niestety rodzice Isabel je potępili.

Miejscem tragedii Isabel i Juana stało się to urocze hiszpańskie miasteczko

spanish-lovers-of-the-thirteenth-century-6


Ojciec dziewczyny nie tylko odrzucał zaloty chłopaka ze względu na jego niski status materialny, ale też od lat żył w konflikcie z familią mężczyzny. Kategorycznie zabronił mu zbliżać się do Isabel, gdyż w jego ocenie dziewczyna zasługiwała na kogoś lepszego i majętniejszego.

W XIII wieku to rodzice decydowali o zamążpójściu i ożenku swoich dzieci

Koniecznie przeczytajcie na kolejnych stronach dalszą część tej wzruszającej historii.

spanish-lovers-of-the-thirteenth-century-7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply