Hoogeveen to najbardziej nietypowa miejscowość w Europie, ponieważ wszyscy jej mieszkańcy mają identyczny problem – cierpią na demencję

Jak głosi pewne powiedzenie, starość się Panu Bogu nie udała.

Czasu nie da się zatrzymać i każdy musi pogodzić się tym,  że wraz z płynącymi latami traci siły i wigor. W efekcie ludzie podeszłym w wieku nie są już w stanie zaspokoić wszystkich swoich życiowych potrzeb i  potrzebują opieki osób trzecich, którą najczęściej oferuje rodzina.

 

Szczególnie trudna jest opieka nad osobami cierpnącymi na demencję starczą. Opiekun kogoś takiego cały czas musi być niezwykle czujny, ponieważ taki senior żyje w swoim świecie i nie rozumie otaczających go zagrożeń, co nie znaczy, że ma zamiar rezygnować z codziennych aktywności.

Co roku policja przyjmuje setki zgłoszeń o zaginięciu starszych osób, które po kryjomu wyszły z domu i się zagubiły. Problem ten dostrzegł Yvonne van Amerongen i postanowił zrobić coś, na co nie odważył się nikt: dać ludziom z demencją starczą własne miasto!

 

Stworzona przez Amerongena miejscowość położona jest w Holandii i nosi nazwę Hoogeveen. Jej mieszkańcy są głęboko przekonani, że prowadzą zwykłe małomiasteczkowe życie, lecz w rzeczywistości znajdują się w ogromnym kompleksie szpitalnym.

Więcej o tym nietuzinkowym projekcie przeczytacie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : misstits.me

Reply