Ile kosztuje twarz „jak z Instagramu”? Sprawdź, ile zapłaciły Angelina Jolie, czy Kylie Jenner za swoje „naturalne” piękno

Sieci społecznościowe narzucają nam nierealne standardy piękna.

Kiedy się przypatrzymy, możemy zauważyć, że proporcje „gwiazd” są nienaturalne dla człowieka. Kobiety mają: zbyt małe nosy, za duże usta, ostre kości policzkowe i wszystko inne, co pozwala wyglądać korzystnie na zdjęciu. Nic dziwnego, że ludzie, którzy chcą przestrzegać ustalonych kanonów, decydują się na radykalne zmiany, obejmujące chirurgię plastyczną. Jednak przemiana w piękność z Instagramu jest nie tylko czasochłonna, ale i droga. Ile dokładanie kosztuje? Odpowiedź znajdziesz w artykule.

Nos jak Angelina Jolie

Wiele osób jest niezadowolonych z wielkości i kształtu nosa, dlatego plastyka nosa od wielu lat zajmuje wiodącą pozycję wśród zabiegów chirurgii plastycznych. Cena nowego nosa zależy od życzeń klienta i „materiału”, na którym chirurg będzie pracował. Ale ci, którzy chcą twarzy „jak dziewczyny na Instagramie”, raczej nie ograniczą się do łatwej korekty, więc ostatecznie warto rozważyć pełny koszt operacji (ze zmianą kształtu chrząstki i kości). Taka procedura kosztowałaby około 3000 USD, czyli prawie 12 tys. zł.

Usta jak Kylie Jenner

Po plastyce nosa zwykle usta zaczynają się wydawać mniejsze, niż byśmy tego chcieli. Następnym krokiem jest więc cheiloplastyka (jeśli usta są bardzo cienkie), a następnie zastrzyki kwasu hialuronowego. Koszt operacji warg wynosi minimum 500 USD, czyli około 2 tys. zł, a cena 1 ml wypełniacza różni się w zależności od kraju. W Polsce to od 700 do 1200 zł, z tym że zabieg trzeba powtarzać (najlepiej co pół roku). Słynne usta Kylie Jenner mają w sobie więcej niż 2 mg kwasu, jeśli więc dążysz do takiej wielkości, będziesz musiał zapłacić okrągłą sumę – około 1400 USD – blisko 5500 zł.

Kości policzkowe jak Kim Kardashian

Najpopularniejszą procedurą korekcji twarzy jest usuwanie grudek Bisha (grudek tłuszczu nagromadzonych w policzkach) i wstawienie w ich miejsce implantów. Koszt całej procedury to 2000 USD – 7,7 tys. zł. Jednak można utworzyć pożądaną objętość za pomocą zastrzyków, podobnie jak w przypadku powiększania warg, trzeba jednak pamiętać, że efekt nie będzie długotrwały.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply