Rysownik z Azerbejdżanu po raz kolejny wstrząsa opinią publiczną i internautami. Jego ilustracje są bezpośrednie, ostre i do bólu szczere

Współcześni artyści często wykorzystują sztukę, by manifestować swoje poglądy, komentować bieżącą sytuację na świecie czy piętnować problemy społeczne.

Jednymi z najbardziej rozpoznawanych ilustracji w internecie są prace Gunduza Aghayeva. Artystę wyróżnia specyficzna kreska i odwaga w doborze tematyki prac, ponieważ nie boi się pokazać upadku świata, jego zakłamania i tego, że już dawno się pogubił.

 

Aghayev swoimi rysunkami mówi o tym, że świat jest zepsuty, a wielu ludzi zapomniało, czym jest moralność. W najnowszej serii ilustracji Azerbejdżanin skupił się m.in. na problemie masowego naśladownictwa i uległości społeczeństw wobec wpływów mediów, religii i polityki, a także wielkiej nienawiści, jaką darzą się ludzie.

Jego prace są szczere do bólu i trudno wobec nich przejść obojętnie. Zmuszają do refleksji zarówno nad samym sobą, jak i nad całym światem, którego przyszłość nie rysuje się w najjaśniejszych barwach…

 

Medialna papka 

Współczesne media mają ogromny wpływ na ludzi, ale niestety karmią ich niewłaściwymi treściami. Zamiast ambitnych programów oferują odmóżdżającą rozrywkę, promują patologię i są tubą polityków. Aghayev, aby dobitnie pokazać, jak nisko ocenia przekaz medialny, porównał go do ekskrementów.

Kolejne mocne ilustracje znajdziecie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com, gunduzart.com


Reply