Surrealistyczne ilustracje Igora Morskiego wprawiają w osłupienie i zmuszają do głębokiej refleksji nad współczesnym światem

W codziennym zgiełku rzadko mamy czas na kontemplację sztuki, ale przy pracach Igora Morskiego warto się zatrzymać na dłużnej i poświecić czas na analizę ich znaczenia. Artysta stara się bowiem uświadomić ludziom, z jakimi problemami zmagają się współczesne społeczeństwa.

Igor Morski jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu i od lat pracuje w zawodzie rysownika. Swoją karierę rozpoczął od współpracy z radiem i telewizją, ale w połowie lat dziewięćdziesiątych otworzył własne studio graficzne. Jest cenionym ilustratorem prasowym, który pracował dla takich tytułów jak Newsweek czy Charaktery. Jego znakiem rozpoznawczym są surrealistyczne ilustracje, w których przekazuje smutną wizję współczesnego świata.


ilustracje-pas


Pogoń za pieniądzem, konsumpcjonizm, napięcia polityczne, dominacja elektroniki – to tylko niektóre z tematów poruszanych przez ilustratora. Jego dzieła są przesiąknięte sensem i ukrytym znaczeniem, nad którym widz powinien się pochylić. Zadaniem grafik jest uświadomienie ludziom, co jest ciemną stroną naszego świata i gdzie popełniamy błędy, organizując nasze życie na Ziemi.

Zapraszamy do odbycia podróży przez świat namalowany ręką Igora Morskiego i gwarantujemy, że będzie to podróż niezwykła i bardzo pouczająca. 

1. Wzrastanie w jednym miejscu oznacza pustkę w innym

surreal-illustrations-poland-igor-morski-3-570de3427677c__880


2. Otyłość i śmieciowe jedzenie to zagrożenie dla współczesnych ludzi

surreal-illustrations-poland-igor-morski-4-570de3448bd74__880


3. Drogi do prawdy stają się coraz bardziej kręte

surreal-illustrations-poland-igor-morski-11-570de354c7516__880


4. Telefony zawładnęły naszym życiem

Więcej kontrowersyjnych ilustracji znajdziecie na kolejnych 4 stronach galerii. 

surreal-illustrations-poland-igor-morski-16-570de2dad347d__880

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply