Te ilustracje angielskiego artysty to brutalnie szczery portret współczesnego świata. Ich trafność przeraża i skłania do poważnej refleksji

Artyści pełnią w społeczeństwie bardzo ważną rolę, bo swoją twórczością komentują i interpretują rzeczywistość.

Życie jest bardzo inspirujące, więc nic dziwnego, że artyści bardzo bacznie obserwują świat i ludzi, by ich sportretować w swoich dziełach. Niestety nie zawsze rzeczywistość dostarcza radosnych motywów do artystycznej twórczości, więc wiele prac ma złowieszczy wyraz, który wstrząsa widzem.

Obecnie żyjemy w kulturze obrazkowej, gdzie treści w formie grafik i zdjęć dominują nad tekstem. To zamiłowanie współczesnych ludzi do ilustracji, można wykorzystać w edukacji społeczeństw, by za pomocą grafik uświadamiać i zmuszać do refleksji.

Niezwykłą moc przemawiania do ludzi jaką ma rysunek, wykorzystuje Steve Cutts. Ten angielski animator, grafik i ilustrator, za pomocą bardzo charakterystycznych i brutalnie szczerych prac, pokazuje obraz współczesnego świata, który niestety nie rysuje się w różowych barwach.

Koniecznie odwiedźcie kolejne strony i zobaczcie galerię prac Steve Cuttsa. Te grafiki wywrą na Was niezapomniane wrażenie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : trueactivist.com, umenimkzmene.sk, stevecutts.com, facebook.com

Reply