Władimir von Kazak tworzy mroczne i bardzo niepokojące ilustracje, które ukazują największe grzechy i bolączki współczesnego świata

Sztuka to specyficzny komentarz rzeczywistości, który w uniwersalnym języku skłania do refleksji.

Odpowiedzi na pytanie „Jaki jest nasz świat?” poszukuje wiele osób. Między innymi są to artyści, którzy w swoich pracach starają się uchwycić sedno jakiegoś problemu i zinterpretować go. Takie prace komentujące aktualną sytuację ludzkości, cieszą się dużą popularnością i uznaniem, ponieważ są jak dzwonki ostrzegawcze, mówiące, że cywilizacja XXI wieku zmierza w niewłaściwym kierunku.

drawings-of-vladimir-von-kazak-p

Jednym z artystów specjalizujących się w ilustrowaniu otaczającego nas świata, jest Władimir von Kazak. Jego grafiki są komentarzem sposobu życia współczesnych społeczeństw i bardzo działają na wyobraźnię, ponieważ mają charakterystyczny surrealistyczny rys. Przesiąknięte są też mrocznymi i dziwnymi znakami, o różnych podtekstach.

Sam artysta przyznaje, że praca twórcza jest dla niego swoistego rodzaju sposobem obrony przed agresywnym światem, który napastuje go pewnymi zachowaniami, ideami czy trendami. Dzięki niezwykłej trafności spostrzeżeń, obok jego dzieł nikt nie przechodzi obojętnie.

Kolejne strony artykułu zabiorą was w niezwykłą podróż, ukazującą grzechy współczesnego świata i skłaniającą do gorzkich refleksji nad życiem i rzeczywistością. 

drawings-of-vladimir-von-kazak-1111

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me, boredpanda.com, paraloscuriosos.com

Reply