Jeśli chcesz, by wszyscy zazdrościli Ci pięknego ogrodu, musisz wypróbować ten pomysł na imponujący kwietnik

Sezon ogrodowo-działkowy zaczyna nabierać tempa. Sadzenie, plewienie, podcinanie czy przesadzanie to teraz codzienność miłośników zieleni. Jeśli lubicie prace w ogrodzie, bądź po prostu zależy wam, by przydomowe rabatki wyglądały efektownie, musicie skorzystać z poniższego pomysłu na kwietnik, który stanie się wyjątkową ozdobą waszych ogrodów.

Każdy działkowiec czy ogrodnik ma swoje patenty na uprawienie kwiatów, by rabatki były kolorowe i bujne. Nie zawsze, pomimo usilnych starań, udaje się osiągnąć pożądany efekt. Czasem w aranżacji ogrodu przeszkadzają zbyt małe fundusze, które nie pozwalają na zakup ozdób ogrodowych i innych potrzebnych rzeczy. Nie warto wtedy rezygnować z planów, tylko samemu spróbować stworzyć brakujące elementy. Nie tylko będzie to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale także okazja do stworzenia niepowtarzalnej ozdoby, której z pewnością nie zobaczymy u żadnego sąsiada.


kwiaty-pas


Pierwszym etapem prac jest zbudowanie drewnianej skrzynki. Jej wymiary powinny wynosić: około 60-70 cm wysokości, 120-130 cm długości i 35-45 cm szerokości. Następnie należy ustawić skrzynie na czterech solidnych i stabilnych nogach, które później wytrzymają ciężar ziemi. Ostatnim etapem przygotowania skrzyni jest nawiercenie otworów: około 19 na frontowej ścianie skrzyni i po 3 na bocznych. Ich średnica powinna wynosić 4-6 centymetrów.

Tak przygotowania skrzynia, w kilka tygodni może zmienić się w piękny kwietnik. Oto co należy zrobić, by to osiągnąć:

1. Zbudować skrzynię według opisu

cascading-pallet-planter-empty-1024x867-600x508-622x527


2. Napełnić dno skrzyni ziemią tak, aby nie przesypywała się przez najniższy rząd dziurek

cascading-pallet-planter-weed-guard-900x1599-600x1065-622x1104 (1)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply