Inspirujące cytaty o marzeniach

Marzenia odgrywają w życiu człowieka istotną rolę.

Marzenie to z definicji myślenie o czymś przyjemnym, ale trudno osiągalnym, to fantazjowanie o zrealizowaniu swoich największych pragnień. Potrzeba snucia marzeń jest naturalna dla człowieka i bardzo ważna, gdyż dzięki marzeniom ludzie pokonują swe słabości i sięgają po to, co jest dla nich najważniejsze. Jednak marzenia niejedno mają imię, co udowadniają liczne cytaty o marzeniach.

Inspirujące cytaty o marzeniach

 

Marzenia są różne, ale nie ma marzeń gorszych czy lepszych. Każdy człowiek jest wolny i ma prawo do swoich indywidualnych pragnień, których spełnienie przyniesie mu radość, szczęście i satysfakcję. Cytaty o marzeniach pokazują, że nie wolno wstydzić się swoich marzeń, ale zawsze o nie walczyć.

Wielu literatów czy filozofów zauważyło też, że marzenia mogą być zgubne dla człowieka. Ich cytaty o marzeniach przypominają, że nie wolno się w nich zatracić, bo wtedy można stracić kontakt z rzeczywistością i na zawsze pozostać w złudnym świecie marzeń.

Inspirujące cytaty o marzeniach

 

Cytaty o marzeniach

„Nawet jeśli ty straciłaś wiarę w marzenia, one wciąż wierzą w ciebie” – Katarzyna Michalak.

„Każdy człowiek potrzebuje marzeń i buntu. Tylko marzyciele i buntownicy popychają świat do przodu. Tylko z marzeń i buntu rodzą się rzeczy wielkie” – Małgorzata Maria Borochowska.

A dla spełnienia najgłębszych marzeń warto jest poświęcić całe życie” – Ippolita Avalli.

„Możecie mieć marzenia w dowolnym rozmiarze. Najważniejsze, by były to wasze własne marzenia” – Megan Lloyd Davies.

Inspirujące cytaty o marzeniach

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : wikiquote.org, lubimyczytac.pl

Reply