Okazuje się, że mężczyźni, którzy poślubiają inteligentne kobiety żyją dłużej

To zawsze jest ciekawe, co mężczyźni widzą pod hasłem „idealna żona”. Czy widzą piękne, smukłe nogi i nienaganną figurę. A może to, że kobieta wyśmienicie gotuje? Za co z inteligencją? Często słyszy się, że mężczyźni boją się inteligentnych kobiet, gdyż mogą czuć się od nich gorsi. 

Jednak okazuje się, że zamiast zwracać uwagę tylko na wygląd, warto też przyglądnąć się przyszłej żonie i przekonać się, czy jest inteligentną osobą. Wpływa to nie tylko na jakość życia z drugą osobą, ale też na jego długość.

vest-1031127__340


Nie jest tajemnicą, że posiadanie żywego i bystrego intelektu jest wysoko cenione. Kiedy takie cechy występują u kobiet, bardzo to wpływa na życie mężczyzn, którzy się z nimi związali. Badania wykazują, że otaczanie się inteligentnymi osobami w ogóle sprzyja wzrostowi inteligencji i wpływa na jakość życia.

12


Naukowcy dowodzą, że mężczyźni związani z inteligentnymi partnerkami rzadziej cierpią na Alzheimera lub starcze otępienie. Co ważne są szczęśliwsi i dużej żyją. Inteligentna kobieta pobudza intelekt męża, potrafi zorganizować czas. Dba takę o kuchnie i dobiera zdrową dietę.

Naukowcy zauważyli, że inteligentne kobiety nie mają tendencji do szukania „dziury w całym” i stwarzania problemów. A to w dłuższej perspektywie wpływa na zdrowie serca i poczucie szczęścia. Nie ma co liczyć, że życie oszczędzi nam kłopotów, ale w takich chwilach warto mieć u boku mądrą kobietę.

11

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply