Internetowe bzdury, na które się łapiemy i wychodzimy na głupców. Sprawdź w co nie wierzyć internetowi!

Zdarza się nam klikać na różne wiadomości, gorące newsy, ale wiele z nich jest wyssane z palca.

Fakenewsy to wirale, które mają na celu przyciągnąć ludzi. Nie wiadomo kto, nie wiadomo do końca co, ale wierzymy w nie. Bo kto miałby interes pisać o nich? Niestety, są wiadomości, akcje i działania nakierowane tylko na poruszenie internetu, ale nie niosą one za sobą żadnych prawdziwych treści. Przygotowaliśmy dla was listę takich internetowych mitów, na które się łapiemy i w które wierzymy.

1. Spreparowane zdjęcia

Kiedy widzimy magiczne stworzenia, duchy, wróżki czy inne cuda na zdjęciu klikamy w link, by dowiedzieć się czegoś więcej. w końcu świat jest pełen tajemnic, może to prawda? Zdjęcia wyglądają przekonująco. Zdarza się, że pojawiają się też „nieznane” zdjęcia pisarzy czy artystów sprzed lat. Uśmiechnięci politycy, którzy nigdy się nie spotkali, podają sobie dłonie. Najczęściej są to zdjęcia podrobione, warto się nad tym zastanowić zanim się wyjdzie na głupca.

2. Niespodziewany spadek i nigeryjski książe

Właśnie okazało się, że odziedziczyłeś spadek, złoto i klejnoty, musisz tylko potwierdzić swoje dane i wpłacić coś nas podane konto. Wbrew pozorom tej oferty, nie ma co liczyć, że ma się w rodzinie nigeryjskiego księcia, a nikt inny nie rozdaje pieniędzy ot tak, pewnie nawet książęta. Podobnie jak listy od tajemniczych szpiegów, którzy potrzebują pieniędzy, by wyrwać się ze strefy wojny. Podobnie nie ma co wierzyć osobom właśnie poznanym w internecie, gdy po kilku konwersacjach proszą cię o pieniądze, z jakiegoś powodu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply