Wszyscy zarzucali mu oszustwo, więc postanowił opublikować film pokazujący, jak tworzy swoje dzieła. Sprawdźcie sami, jakim talentem wsławił się Irakli Nadar

Tylko ćwiczony talent może rozbłysnąć pełnym blaskiem.

Ludzie, by móc jak najpełniej realizować swoje artystyczne wizje czy odwzorowywać rzeczywistość, opracowali na przestrzeni wieków różne metody tworzenia obrazów. Owe sposoby tworzenia dzieł plastycznych nazywa się technikami malarskimi, a ich lista co jakiś czas się wydłuża.

Przez wieki obraz był kojarzony głównie z płótnem i pędzlem, ale XX wiek przyniósł w tym zakresie spore zmiany. Rozwój techniki sprawił, że artyści przenieśli się w wirtualny świat i teraz za pomocą programów komputerowych tworzą różne wizerunki, tak realistyczne, że czasem trudno uwierzyć w ich autentyczność.

Bezapelacyjnym królem programów graficznych jest Photoshop. Jego narzędzia i funkcje dają nie tylko możliwość obróbki zdjęć, ale także tworzenia całych obrazów od podstaw. Jest to jednak trudna sztuka, która wymagają cierpliwości, pewnej ręki i oczywiście artystycznego spojrzenia. Wszystkie te cechy posiada Irakli Nadar.

Irakli Nadar ma 28 lat i mieszka w Tbilisi, stolicy Gruzji. Mężczyzna zasłynął z wykonywania wyjątkowych portretów przy użyciu programów graficznych. Jego prace są tak realistyczne i dokładne, że wszyscy zaczęli mu zarzucać oszustwo, uznając, że pracuje na gotowych zdjęciach.

Takie komentarze godziły w dobre imię artysty, więc postanowił opublikować nagranie, które pokazuje, jak wykonuje jeden ze swoich portretów, zaś całą sprawę skomentował następująco:

Na początku byłem zły i smutny z powodu oskarżeń, ale zawistne komentarze ostatecznie dały mi motywację do jeszcze cięższej pracy. Ta cała sytuacja pokazała mi, że im człowiek bardziej się stara i coś osiąga, tym bardziej inni ciągną go w dół, ale ja jestem typem, który nigdy nie rezygnuje.

Trzeba przyrzynać, jego umiejętności robią wrażenie i jasno pokazują, jak potężnym programem jest Photoshop.

https://www.youtube.com/watch?v=7rXgFEskf2o&t=39s

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : topibuzz.com

Reply