Zamykała dzieci w trumnach i koszach na śmieci. Gdy ją złapali, nie mogli uwierzyć w jej determinację!

O wielkości człowieka nie świadczy to, ile pieniędzy ma na koncie i jakim drogim samochodem jeździ, lecz to, w jaki sposób traktuje drugiego człowieka.

Jeżeli ktoś nie ma w sobie współczucia i zrozumienia, a swoim nieodpowiednim zachowaniem wyrządza krzywdę bliźniemu to mimo ogromnego bogactwa, jakie posiada, nie może się uważać za wielkiego.

Najważniejsze jest to, co mamy ma w sercu i czy w trudnych sytuacjach, posłuchamy się go i pójdziemy za jego głosem.

O bohaterach i wielkich ludziach nie zawsze się pamięta i rozgłasza wspaniałe czyny, jakich dokonali. Mimo że na podstawie ich losów można by było pisać książki i kręcić filmy, często poświecenie i heroizm tych osób są niedoceniane. Podobnie było również w tym przypadku. Co prawda losy i działalność Ireny Sendlerowej są bardzo dobrze znane w Polsce i Izraelu, ale na świecie mało kto o nich słyszał. Wszystko zmieniło się w 1999 roku za sprawą trójki amerykańskich uczennic, które wyreżyserowały i odegrały sztukę o losach polskiej bohaterki pt. “Życie w słoiku”. Ta krótka, choć przejmującą opowieść w krótkim czasie podbiła serca publiczności i zaczęto ją wystawiać w całych stanach Zjednoczonych.

Przejdź na kolejne strony, by dowiedzieć się więcej! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me, warszawyhistoriaukryta.blogspot.com

Reply