Isabelle na naszych oczach walczyła z anoreksją. Po latach wyszło na jaw, kto był naprawdę chory

Isabelle Caro była francuską modelką i aktorką. 

Nie zrobiła kariery w branży modowej. W filmach grała zawsze chorą osobę. Wszystko to przez anoreksję, na którą cierpiała od 13 roku życia. W najgorszym momencie choroby ważyła 25 kilogramów przy wzroście 165 cm. Była tak słaba, że nie mogła chodzić. Chciała jednak walczyć o swoje życie i zdrowie. Postanowiła, że nie musi być w tym sama. Jej batalia stała się publiczna. 

We wrześniu 2007 roku Caro wzięła udział w głośnej reklamie firmy odzieżowej No-l-ita według pomysłu Oliviera Toscaniego. Ważyła 29 kilogramów, a mimo to postanowiła rozebrać się i stać nie tylko twarzą, ale ciałem kampanii na rzecz walki z anoreksją. Billboardy z jej przeraźliwe wychudzoną sylwetką zawisły w Mediolanie w dniu rozpoczęcia wrześniowego tygodnia mody. Ich zadaniem było uświadomienie ludziom, że nieludzko szczupłe modelki nie są piękne, ale chore. Naga prawda o anoreksji rządzącej światem mody wyszła w końcu na światło dzienne. 

Kampania odbiła się szerokim echem nie tylko w branży modowej. Zmagania Caro z chorobą obserwował cały świat. Isabelle jeździła po świecie i udzielała wywiadów. Natchniona ludzkim wsparciem, zmotywowana do walki, napisała książkę, w której szczegółowo opisała życie z anoreksją. Ostrzegła młode dziewczyny przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nie w świecie show-biznesu. W tym czasie udało jej się przytyć 4 kilogramy. Jej życie nadal było jednak bardzo zagrożone. 

W wieku 26 lat wyglądała jak zmęczona życiem, wyczerpana staruszka. Kobiecie udało się dożyć zalewie 28 lat. Zmarła w listopadzie 2010 r. Świat przypomniał sobie o jej kampanii i walce z podstępną chorobą. Na pogrzebie zjawiły się tłumy. Wśród żałobników znalazł się ktoś wyjątkowy i 1000 razy bardziej chory niż Isabelle przez całe życie. 

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply