Utalentowana ilustratorka tak kocha ptaki, że buduje dla nich piękne domki-karmniki

Zima to najgorszy okres dla wszystkich żyjących dziko stworzeń, na szczęście są jeszcze ludzie, którzy potrafią wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Okres od jesieni do wiosny jest ciężki dla zwierząt, zwłaszcza gdy trzyma mróz i wszystko zasypie śnieg. Chociaż współczesne zimy nie przypominają tych sprzed dekad, kiedy ludzie musieli kopać tunele. Jednak trudności ze znalezieniem przez zwierzęta jedzenia pozostają.

 

 

Zwłaszcza ptaki mają kłopoty. Dlatego od dziecka uczymy się jak pomagać zwierzakom. Na zajęciach technicznych budujemy karmniki, wieszamy słoninkę dla sikorek i rozsypujemy okruszki dla wróbelków. Najczęściej przejmują się losem ptaków dzieci, potem jest z tym różnie. Najważniejsze jest i to podkreślają to ornitolodzy, trzeba pamiętać, że jeśli raz wystawiło się pokarm dla ptaków, trzeba to powtarzać regularnie. Nie potrzeba wiele, wystarczy wybrać miejsce, do którego nie dostaną się drapieżniki i zostawiać tam nasiona. Miłośniczka ptaków – Jada Fitch nie tylko maluje je, ale też pomaga im w piękny sposób.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : facebook.com

Reply