Po zjedzeniu popularnego dania, w jego ciele zaroiło się od robaków. Gdy lekarze zobaczyli to zdjęcie, byli w totalnym szoku!

Jeśli jesteś fanem sushi, musisz to koniecznie przeczytać, bo właśnie w tym daniu znajdowały się jaja tasiemca, które trafiły do żołądka pewnego młodego człowieka. Zdjęcie rentgenowskie przyprawia o gęsią skórkę!

Sushi to bardzo popularne japońskie danie. Zajadają się nim nie tylko Azjaci, ale również ludzie na całym świecie. Jego fantastyczny smak sprawił, że znalazło swoich fanów w najdalszych zakątkach kuli ziemskiej. Okazuje się, jednak że surowe mięso ryby może zawierać jednego z najgorszych pasożytów ludzkich — tasiemca.

1


Zaczęło się niewinnie. Kilkanaście godzin po zjedzeniu potrawy pojawiły się bóle i brzucha oraz dokuczliwe swędzenie. Mężczyzna udał się do lekarza, który zrobił zdjęcie rentgenowskie. Widać na nim dokładnie setki małych pasożytów!

2


Jeśli infekcja nastąpi w wyniku połknięcia jaj, krążą one po organizmie, przekształcając się później w larwy. Młode osobniki szybko dorastają i zaczynają żywić się pokarmem, który przyjmuje człowiek. Jeśli dotrą do mózgu, mogą spowodować śmierć.

3


Jaja tasiemca mogą znajdować się również w surowym bądź niedogotowanym mięsie świń lub dzików, a także w zanieczyszczonych warzywach. Pamiętajmy zatem, aby zawsze je dokładnie myć!

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : holahola.cc

Reply