Byli przekonani, że wyciągną z tego węża szczątki zabitego zwierzęcia. Takiego obrotu spraw jednak nie oczekiwali…

Węże od bardzo dawna okupują pierwsze listy najniebezpieczniejszych i najbardziej śmiercionośnych zwierząt świata.

Szacuje się, że co roku zabijają około 50 tysięcy osób! Ludzie się ich boją i zazwyczaj omijają je szerokim łukiem. Istnieją również ich wielcy miłośnicy, którzy trzymają je w domach i obcują z nimi na co dzień. Pupili można mieć różnych. Ważne, aby dobrze się przy nich czuć, kochać ich i otaczać opieką. Nieważne, czy jest to kot, pies, wąż czy świnka morska. Jeśli coś uwielbiamy, nie jest istotne, jakiego jest gatunku.

snake-eggs-2

Afrykańskie pytony skalne mogą mierzyć od 3 do 5 metrów długości, jednak niejednokrotnie odnotowywało się znacznie większe osobniki. Niektóre z nich osiągały długość powyżej 6 metrów. Co prawda nie są to najdłuższe węże świata, ale trzeba przyznać, że ich rozmiary są imponujące. Pytony afrykańskie zjadają małpy, antylopy, kozy, a nawet małe krokodyle. Nie pogardzą również mniejszymi okazami takimi jak gryzonie czy jaszczurki. Podkradając się w okolice ludzkich osad, mogą wyrządzić sporo strat.

Przejdź na następną stronę, by przeczytać o afrykańskim pytonie skalnym, którego złapali mieszkańcy niewielkiej wioski i rozpruli jego ciało. Nie uwierzysz, co tam znaleźli.

snake-eggs-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : elitereaders.com

Reply