Jak będzie wyglądać człowiek za 40 lat? National Geographic przewiduje, co się stanie

Nasz świat bardzo szybko się zmienia. 

Przemiany te dotyczą nie tylko postępu technologicznego, który dostrzegamy gołym okiem. To nie tylko degradacja naszego środowiska, nad którą często ubolewamy. To również przemiany społeczne i kulturowe, które stają się naszym udziałem. Są one wolniejsze i przez to mniej „namacalne”, niosą też ze sobą niemałe konsekwencje. Rośnie emigracja nie tylko zarobkowa. Otwarte granice zachęcają do wyjazdów.

Nawet w małych polskich miastach jest coraz więcej przedstawicieli odległych zakątków świata, takich jak Indie, Wietnam, czy Pakistan. To, co odległe i nieznane już nie straszy i nie przeraża, ale zadziwia, fascynuje i urzeka. Chcemy poznawać nowe kultury i coraz częściej się w nich zakochujemy. Ludzie coraz częściej funkcjonują w mieszanych małżeństwach. W efekcie ich dzieci przejmują cechy obojga rodziców, tworząc egzotyczne nieraz połączenia. Za tymi przemianami do tej pory nie nadążała biologia, ale jak orzekli specjaliści z National Geographic wkrótce to się zmieni.

Według National Geographic „z rosnącą wielokulturowością i różnicami rasowymi wśród mieszkańców naszej planety ludzkość będzie się coraz bardziej mieszać.” Jak wyjaśniają fachowcy ​​„ten naukowy proces jest znany jako„mieszane pochodzenie” i spowoduje powstanie jednej lub więcej nowych ras oraz zniknięcie niektórych.”

Wszystko to ma się odbyć w niedalekiej przyszłości. Już za 40 lat biali ludzie mają znaleźć się w mniejszości. Standardem będą zaś mieszanki dziś uważane za dziwne lub co najmniej interesujące. Na prośbę magazynu znakomity fotograf, Martin Sheller dokonał wizualizacji tego, jak będzie wyglądać człowiek przyszłości. Zobaczcie, co z tego wyszło. 

Więcej zdjęć na następnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply