Z tymi trikami zostaniesz najbardziej czarującą osobą w towarzystwie

Pamiętaj o zadawaniu pytań

Niekończące się monologi zabijają każdego rozmówcę. Opowiedz coś o sobie, potem zapytaj o coś rozmówcę. Pokaż, że jesteś nim zainteresowany, uzna to za czarujące. Na początku zawsze warto zadać otwarte pytania, a potem konkretyzować. Pytanie, na które da się odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”, daleko nie zaprowadzi. Postaraj się zapamiętać kilka szczegółów rozmowy, by potem do nich nawiązać.

 

Z tymi trikami zostaniesz najbardziej czarującą osobą w towarzystwie

 

Pamiętaj imiona

Ludzie, którzy są lubiani i charyzmatyczni zapamiętują, z kim rozmawiali. Jeśli zapamiętasz imię, oznacza to dla drugiej osoby, że uznałeś ich rozmowę za istotną. Nie jest to łatwe, ale warte. Próbuj przez skojarzenia lub innym sposobem. Nazwanie kogoś po imieniu, zapamiętanie kilku szczegółów to sukces w kontaktach.

Więcej słuchaj, mniej mów

Mało ludzi potrafi naprawdę słuchać. Często po kilku zdaniach zmieniają temat bądź odpływają w swoje myśli. Ludzie mówią o swoich uczuciach, emocjach, często potrzebują się wygadać. Czarujący człowiek wysłucha, zada kilka pytań, nie ocenia i szuka czegoś, co może powiedzieć tak, by nie urazić drugiej osoby.

 

Z tymi trikami zostaniesz najbardziej czarującą osobą w towarzystwie

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply