Jak odróżnić prawdziwy alkohol od podróbki? Zwróć uwagę na te 6 szczegółów i nie przepłacaj!

4. Piwo

Piwo jest przygotowywane przez fermentację brzeczki słodowej przy użyciu drożdży piwnych, po czym dodaje się chmiel. Inne dodatki podane w składzie napoju powinny cię zastanowić. Podczas warzenia stosowanie środków słodzących, barwników lub innych środków aromatyzujących jest zabronione. Piana powinna pozostać na powierzchni piwa przez co najmniej 3 minuty. Jeśli odpadnie wcześniej, piwo jest złej jakości lub zostało rozcieńczone.

Wyjątkami w spienianiu są piwa typu: ale, cydr i piwa rzemieślnicze. W tych napojach charakterystyczne zachowanie się piany może być ich autorską cechą. Dla piwa bardzo ważny również kolor: musi być czysty. Odmiany jasne mają złote odcienie bez zielonych, czerwonych lub brązowych odcieni. Dobre piwo od złego pomoże ci odróżnić posmak. Długotrwała goryczka w ustach wskazuje na niską jakość napoju.

5. Koniak

W przypadku nazwy „koniak” obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku szampana. Cognac to francuskie miasto i tylko z niego pochodzi prawdziwy koniak. Dla podobnych trunków z reszty świata obowiązuje nazwa brandy. Ponadto:

  • Im bardziej znana marka, tym częściej jest podrabiana. Według opinii ekspertów, wśród ulubionych celów fałszerzy brandy są marki: Hennessy, COURVOISIER, Martell, Camus i Remy Martin.
  • Dobry napój powinien być idealnie przezroczysty, bez osadów i pływających w nim cząstek. Kolor brandy zależy od czasu starzenia i beczek, w których leżakowała. Jeśli płyn jest mętny lub zawiera zanieczyszczenia, nie można go pić.
  • Koniak musi być lepki. W sklepie możesz przeprowadzić eksperyment: odwróć butelkę i zobacz, jak zawartość spływa po ścianach. Jeśli produkt jest oryginalny, na szkle utworzą się oleiste ścieżki. 
  • Często się zdarza: butelka jest tak pełna, że ​​po prostu niemożliwe jest prześledzenie tych ścieżek na ściankach pojemnika. Wtedy możesz zrobić inny eksperyment: uważnie obróć butelkę, zwracając uwagę na bąbelki. W prawdziwym koniaku duże bąbelki pierwsze uniosą się ku górze, a za nimi będą mniejsze. W podróbkach będzie odwrotnie. 
  • Po otwarciu koniaku nie spiesz się, aby go wypić. Wlej trochę i poczuj aromat. Jeśli złapiesz zapach acetonu, jest to podróbka niebezpieczna dla twojego zdrowia. W przypadku prawdziwego koniaku najpierw poczujesz charakterystyczny zapach dębu, a następnie, po podgrzaniu, aromat tytoniu, kwiatów lub owoców.

 Szukaj kolejnych wskazówek stronę dalej.

Bottle and crystal glass of cognac on a wooden table
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply