12 ważnych rad, jak zadbać o swojego pupila w gorące dni. Brak rozwagi może kosztować go życie!

Zwierzęta podobnie jak ludzie mogą bardzo cierpieć z przegrzania, które może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia.

W czasie upałów nie wolno zapominać o zwierzakach, które także nie mają lekko. Ludzie chłodzą się w różny sposób, lekko się ubierają, dużo piją i ustawiają wiatraki, gdzie tylko się da. A co z domowymi pupilami? Jak im ułatwić przetrwanie wysokich temperatur, by nie męczyły się? Sposobów jest wiele, ważne, by wiedzieć, w jaki sposób chłodzi się twój pupil i mu w tym pomagać.

Psy chłodzą się przez ziajanie, dlatego nie wolno blokować im pyska. Żadnymi paskami czy kagańcami, oczywiście należy im zapewnić stały dostęp do chłodnej, świeżej wody. Koty mają inne sposoby na upały – szukają miejsca, gdzie jest najchłodniej, więc w łazience, w wannie, umywalce. Niektóre nawet lubą w tym czasie kąpać się i poleżeć sobie w chłodnej wodzie.

Oto rady, które warto zapamiętać i przekazać znajomym, by futrzaki spokojnie przetrwały upały.

1. Psa wyprowadzaj na spacer świtem, gdy słońce jeszcze nie nagrzało ziemi lub po zmroku. Nie chodzi tylko o nagrzewanie psa, ale także o to, że rozgrzany asfalt może sparzyć delikatne poduszki w psich łapach.

2. Dbaj o to, by zwierze miało dostęp do wody, zwłaszcza gdy idziecie na spacer. Warto zaopatrzyć się w butelkę wody, pies z chęcią napije się wody nawet z twojej garści. Wiele restauracji wystawia miski z wodą dla psów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : viralnova.com

Reply