Jak zlikwidować rozstępy? Z tymi zaleceniami szybko się z nimi uporasz!

Wiele kobiet ma rozstępy i chyba dla żadnej z nich nie są one przyjemne. Często bywają prawdziwą zmorą. Są to czerwone albo białe pręgi pojawiające się na skórze głównie w wyniku wahań wagi. Skóra rozciąga się i pęka, kiedy zwiększa się masa ciała, stąd właśnie te ślady. Rejonami najbardziej narażonymi na powstawanie rozstępów są ramiona, nogi, pośladki, piersi i brzuch.

Pojawiają się też podczas ciąży w następstwie szybkiego rozciągania skóry, kiedy powiększa się brzuch i zwiększa się masa ciała. Istnieją sposoby zapobiegające pojawianiu rozstępów. Najważniejsze z nich to:

rozstepy


  • utrzymywanie stałej wagi i powolne chudnięcie – jeśli będziesz odchudzać się z umiarem, stosować niskokaloryczną dietę i chudnąć stopniowo, a także aplikować nawilżające kremy i balsamy z witaminami A i E, możesz uniknąć rozstępów,
  • masowanie skóry olejem migdałowym albo z pszenicy, a także masłem shea,
  • przyjmowanie duże ilości witaminy C, która zwiększa produkcję kolagenu,

maslo-shea


  • picie dużych ilości napojów, by utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry,
  • stosowanie zdrowej diety składającej się z dużych ilości warzyw i owoców, ubogiej w szkodliwe, nasycone tłuszcze.

Kiedy już rozstępy się pojawią, można znaleźć wiele naturalnych metod ich pozbywania się, które będą lepsze niż gotowe, kupne środki. Jakie to sposoby? Przejdź na drugą stronę, by się tego dowiedzieć. 

owoce-warzywa

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply