Mega prosty sposób na usunięcie kamienia ze słuchawki prysznicowej. Owiń ją woreczkiem foliowym i dodaj TO!

Nawet najlepiej urządzony dom, nie wygląda dobrze, gdy panuje w nim bałagan. Wyszukane meble i drogie dodatki nie zastąpią czystości, dlatego tak ważne jest, aby dbać o porządek w swoich czterech ścianach. W miejscu czystym i zadbanym przyjemniej się odpoczywa i spędza chwile z najbliższymi.

Aby utrzymać czystość oraz świeżość w domu czy mieszkaniu nie wystarczy posprzątać raz na jakiś czas, na przykład przed świętami lub przed wizytą kogoś z rodziny. Trzeba robić to regularnie oraz pamiętać o tym, że miejsce, w którym żyjemy i jego wygląd świadczy również o nas.


showerPodczas sprzątania łazienki można natrafić na sporo trudności. Z niektórymi naprawdę ciężko sobie poradzić. Szczególnie trudno usunąć kamień, który osadza się na muszli klozetowej, kabinie prysznicowej czy umywalce. Środki dostępne w sklepach nie zawsze są skuteczne i czasem trzeba wypróbować kilka produktów, aby wreszcie trafić na ten odpowiedni. Jeśli nie masz czasu ani pieniędzy na testowanie środków czyszczących, prezentujemy ci ten niezawodny sposób na pozbycie się kamienia np. ze słuchawki prysznicowej.

shower1


Oto, czego potrzebujesz:

  • mocny worek foliowy (może być także torebka strunowa)
  • sznurek lub gumka recepturka
  • ocet
  • soda (dodatkowo, dla lepszego efektu)

Wykonanie:

Do woreczka wlej ocet i zanurz w nim słuchawkę. Jeżeli jest zawieszona i nie możesz jej ściągnąć, przymocuj woreczek za pomocą gumki lub sznurka. Pozostaw wszystko na kilka godzin lub na całą noc. Dodatkowo przed potraktowaniem słuchawki octem, możesz nałożyć na nią pastę z sody. Resztki kamienia usuniesz za pomocą starej szczoteczki do zębów.

cleaning-shower-handset

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : guff.com

Reply