Jak wyciągnąć pluszową maskotkę z automatu? Nie uwierzysz, jak funkcjonują te popularne maszyny!

Zabawa z wyciąganiem pluszaków z maszyny jest mało skomplikowana. W zależności od rodzaju urządzenia i wielkości maskotki wrzucamy 2 lub 5 zł i staramy się złapać misia, który najbardziej się nam podoba.

I nawet jeśli nie udaje się za pierwszym podejściem, próbujemy kolejny raz. Słodkie mordki patrzą na nas wielkimi oczami zza szyb automatu i kuszą do tego stopnia, że bez wahania wkładamy kolejny pieniążek. Jeśli obok stoi dziecko czujemy jeszcze większą presję i chcemy za wszelką cenę wręczyć mu upatrzoną przytulankę.

1


Co robimy? Wyciągamy z portfela piątaka i próbujemy kolejny raz. I ani się obejrzymy, jak wrzucona kwota przewyższy faktyczną wartość pluszaka. Często dochodzi do sytuacji, w których jesteśmy pewni, że prawie złowiliśmy trofeum. Chwytak łapie misia, lecz po chwili powoli się rozluźnia i maskotka ląduje z powrotem na dnie.

Dlaczego tak się dzieje? Automaty są zaprogramowane i działają wedle określonego algorytmu. Zazwyczaj posiadają pokrętła, którymi można wyregulować liczbę oszukańczych prób. Za ich pomocą ustawia się również siłę zacisku. Oczywiście można je ustawić tak, żeby wyciągnięcie zabawki było praktycznie niemożliwe. Urządzenia celowo pozorują podniesienie pluszaka, aby w ten sposób dodatkowo zachęcić gracza do wrzucenia kolejnej monety.

youtube.com

maxresdefault


Zobaczcie, jak wygląda to w rzeczywistości!

Przejdź na drugą stronę, by dowiedzieć się więcej! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

One Response

  1. MHP

Reply