Japoński doktor skończył już 105 lat i dzieli się z innymi swoim sposobem na długowieczność

Długie i szczęśliwe życie jest marzeniem każdego, ale jak tego dokonać?

Nie ma na świecie osoby, która nie chciałaby żyć długo i szczęśliwie. Samo długie życie, które jest pasmem chorób i nieszczęść nikogo nie interesuje. Jednak niewiele osób wie, jak osiągnąć taki stan, by dożyć sędziwego wieku, ale w zdrowiu i sile. Na szczęście dużo wzorców można czerpać z kraju kwitnącej wiśni, który może się poszczycić największą ilością osób po setce.

Shigeaki Hinohara lekarz z Japonii, skończył 105 lat i postanowił podzielić się z innymi swoimi sposobami na długie życie. Dzięki przestrzeganiu tych zasad  Hinohara nie tylko cieszy się długim życiem, ale też niemniej ważnym zdrowiem. Zasady nie są zbyt skomplikowane i może je stosować każdy, niezależnie od tego w jakim wieku jest i jak zasobny ma portfel.

Sposoby na długie i zdrowe życie według lekarza z Japonii

1. Traktuj swoje ciało jak świątynie, a nie jak śmietnik

Doktor zwraca uwagę, że bardzo ważne jest, by regularnie się badać i nie lekceważyć złych wyników. Twoje ciało musi ci służyć wiele lat, zatem dbaj o nie. Wiele chorób, gdy wykryje się je wcześniej, da się wyleczyć. Doktor uważa, że wrogiem długiego życia jest lenistwo i niedbanie o swoje zdrowie, gdy jest.

2. Traktuj jedzenie jako paliwo

Do swojego auta nie wlałbyś śmieci, złego i brudnego oleju. Dlaczego wlewasz takie rzeczy w siebie? Doktor zauważa, że należy dbać o to, co się je. Lepiej zjeść mniej niż się przejadać i co ważne, należy sięgać po zdrowe ryby, warzywa i ryże. Według niego 100 g mięsa dwa razy w tygodniu w zupełności wystarcza człowiekowi do zdrowego życia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply