Jakie zwierzę zauważyłeś jako pierwsze? Odpowiedź na to pytanie zdradzi, która półkula rządzi twoim zachowaniem

Podświadome wybory zdradzają wiele, bo płyną prosto z naszych umysłów, bez filtra, który narzuca ograniczenia.

Znamy wiele osób, lepiej lub mniej. Jesteśmy w stanie powiedzieć wiele o najbliższych, jak się cieszą, jak reagują na smutek i kłopoty. Często jesteśmy w stanie przewidzieć ich reakcje, dojść do podobnych wniosków. Jednak, kiedy te same pytania, ktoś zada nam, jest już ciężko odpowiedzieć, stwierdzić z pewnością pewne kwestie.

Czasami osoby z boku potrafią powiedzieć więcej o nas niż my o sobie samych. Co ciekawe, noblista Roger W. Sperry, który zajmował się psychobiologią, uznał, że wiele reakcji ludzi jest uwarunkowane tym, jaką mają dominującą półkulę mózgu. Zauważył, na podstawie wielu testów, że reakcje ludzi z dominującą prawa półkulą są zupełne inne, niż tych z dominującą lewą. Sperry miał bardzo rozległą wiedzę, licencjat obronił z anglistyki, magisterium z psychologii, a doktoryzował się z zoologii. Zaczął zajmować się w karierze naukowej psychobiologią. Badał połączenia mózgu nie tylko, by dowiedzieć się czegoś o ludzkim zachowaniu, ale też by znaleźć sposób na leczenie padaczki. Wraz ze współpracownikami wysnuł nowatorską wtedy teorię, że półkule mogą działać niezależnie od siebie.

Jakie zwierzę zauważyłeś jako pierwsze?

Na podstawie badań Sperryego  powstało wiele testów, które odpowiadają na pytanie, jaka półkula dominuje u człowieka. Test, który macie poniżej oraz odpowiedzi, co sugerują twoje spostrzeżenia, może wskazać, jaka półkula rządzi w waszej głowie. Rzuć zatem okiem na zdjęcie i powiedz, jakie zwierzę zauważyłeś jako pierwsze?

Warto pamiętać, że półkule się uzupełniają i współdziałają, zatem możesz nie odczuwać w codziennym życiu aż tak silnej dominacji jednej z nich.

Odpowiedzi, znajdziesz na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply