Oto unikalny japoński test kokologiczny! Już dziś dowiedzcie się czym jest kokologia oraz ile ciekawych rzeczy może o Was powiedzieć

Psychika człowieka to fascynująca materia, dlatego pomimo wielu wieków badań, wciąż kryje w sobie sporo tajemnic.

Człowiek chyba do końca świata będzie stanowił dla siebie pewną zagadkę. W związku z tym, dalej będzie wymyślał różne sposoby na poznanie swej duszy. W tym zadaniu z pomocą może przyjść na kokologia, mało znana sztuka poznawania wnętrza człowieka.

 

Słowo „kokologia” wywodzi się z języka japońskiego, w którym oznacza ducha lub rozum. Jest to sztuka interpretowania zachowań/reakcji podejmowanych w wymyślonych, nieco abstrakcyjnych sytuacjach i tłumaczenia ich znaczenia w realnym życiu.

Najprościej mówiąc, uczestnik badań kokologicznych wyobraża sobie jakiś scenariusz i opowiada, co by zrobił, gdyby się on spełnił. Na podstawie tej odpowiedzi można wywnioskować, jak ktoś patrzy na świat i jaki ma stosunek do samego siebie, swego życia miłosnego, rodzinnego czy zawodowego.

 

Zapraszamy wszystkich do udziału w takim teście. Weźcie kartkę i długopis, odpowiedzcie na 8 pytań testowych i sprawdźcie, co każde wskazanie z testu o Was mówi.

1. Wyobraź sobie, że idziesz przez miasto i nagle dostrzegasz grupę rozwścieczonych bestii. Jak myślisz, co jest przyczyną ich gniewu?

a. są głodne i szukają pożywienia
b. szukają swojej utraconej miłości
c. taka ich natura
d. są rozczarowane światem.

2. Jesteś w galerii sztuki. Twój wzrok zatrzymuje pewien obraz. Patrzysz na niego przez dłuższy czas, jesteś zaskoczony i zafascynowany. Jaki to rodzaj obrazu?

a. autoportret
b. karykatura
c. abstrakcja
d. pejzaż/natura

Kolejne pytania oraz interpretację odpowiedzi, znajdziecie na dalszych stronach artykułu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply