Emerytowana nauczycielka geografii wybrała się w podróż do Kenii. Gad, którego sfotografowała jest łudząco podobny do Spider-Mana

Spider-Man, fikcyjna postać z filmów i komiksów, jest znana chyba każdemu. Okazuje się Człowiek-Pająk ma afrykańskiego konkurenta, który nie ustępuje mu ani wyglądem ani zwinnością. Wielobarwna jaszczurka sfotografowana przez Jennifer Gold wygląda zupełnie jak słynny superbohater.

64-letnia emerytowana nauczycielka geografii wybrała się w swoją pierwszą podróż do Afryki. Dobrze, że nie zapomniała o aparacie fotograficznym, bo świat nie ujrzałby tego niesamowitego stworzenia.


spider-man-lizard145


Wyruszyliśmy z Nairobi wczesnym rankiem i przez ponad siedem godzin podróżowaliśmy jedną z najtrudniejszych dróg, jakie widziałam. Wtedy zauważyłam jaszczurkę, która wyglądała jak superbohater. Był to samiec i swoją agresywną pozą chciał zwabić samice.

spider-man-lizard12


Widziałam ją tylko przez pięć minut. Dobrze, że miałam przy sobie aparat i mogłam zrobić jej zdjęcia. Nigdy nie widziałam takiego gada. Później dowiedziałam się, że zmiana koloru łusek to część rytuału godowego tego gatunku.

Gdy zmiana koloru ciała nie pomaga, samce jaszczurki się nie poddają i stosują inne chwyty, mające na celu pozyskanie jak największej ilości samic m.in. nadymają podgardla, uderzają o ziemię ogonami oraz wykonują „pompki”. Wszystko po to, by zaimponować przyszłym partnerkom.

spider-man-lizard13

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply