Jedna z bliźniaczek syjamskich urodziła dziecko! Oto jak radziły sobie „dwie matki jednego syna”

Siostry Rosa i Joseph Blazek przyszły na świat w 1878 roku w małej czeskiej wiosce.

Gdy zobaczyła je ich matka, była przerażona i odmówiła karmienia dzieci przez tydzień. Dziewczynki jednak przeżyły. Zaraz po porodzie zostały zabrane do miejscowej czarodziejki, która stwierdziła, że diabeł jest odpowiedzialny za ich połączenie. Kiedy noworodki przeżyły kilka dni bez pokarmu, ta sama czarownica stwierdziła, że są wyjątkowe i wymagają większej opieki.

Okoliczni mieszkańcy szeptali, że to wszystko wina 22-letniej matki, która w ciąży miała interesować się ludźmi obłąkanymi i upośledzonymi. Dziwił również fakt, że dwa lata wcześniej kobieta urodziła całkowicie zdrową córkę. Bliźniacze siostry nazywano potworami. Na pierwszy rzut oka były normalne, jednak dolną częścią ciała były ze sobą ściśle połączone. Nadano im imiona, które nosiły księżniczki, Rose i Joseph.

Dziewczynki były zupełnie różne pod względem charakteru. Rose była śmiała i odważna, zaś Joseph nieśmiała i ciągle zamyślona. Siostry się uwielbiały i mimo różnic charakteru doskonale dogadywały. Czescy profesorowie medycyny stale je badani i poświęcali im mnóstwo prac medycznych. Bliźniaczki rozwijały się prawidłowo i wydawało się, że nie są uzależnione od siebie. Gdy jedna spała, druga była aktywa. Doświadczały głodu i pragnienia również niezależnie do siebie. Miały także zupełnie inne nawyki żywieniowe. Ich puls i bicie serca też nie współgrały. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply