Oto co się stanie, gdy będziesz pić piwo codziennie. Ten eksperyment daje do myślenia!

Zimne piwo kojarzy nam się z przyjemnym spędzaniem czasu w gronie znajomych. Jednak czy można tak spędzać każdy wieczór?

Piwo było kiedyś napojem pitym codziennie, do posiłku, tak jak wino, ale z czasem zostało wyparte przez napoje bezalkoholowe. Obecnie na rynku mam dostęp do tysięcy marek piw, które wymyślają coraz to nowe smaki (i jak twierdzi reklama, oparte są na pradawnych recepturach). Można dostać lekkie i prawie bezalkoholowe piwa oraz takie, które po jednym kuflu nas upijają.

 

Napój ten popularny jest zwłaszcza w letnie dni, kiedy schłodzony gasi pragnienie i po prostu smakuje. Jednak, gdy zbyt często po nie się sięga można mieć kłopoty. Problemy z alkoholem pojawiają się, niepostrzeżenia. A picie piwa przekłada się na całe funkcjonowanie organizmu.

To właśnie postanowił sprawdzić Sam. Podjął się wyzwania, które polegało na tym, że codziennie będzie pił wieczorem jedno duże piwo.

 

Sam zaznaczył na początku, że uprawia zdrowy styl życia – biega prawie codziennie rano, a alkohol pije okazjonalnie, bardzo rzadko. Najpierw poszedł do lekarza i postanowił sprawdzić stan swojego zdrowia. Po 30 dniach, kiedy to codziennie będzie pił piwo, miał powtórzyć badania. Pierwszy dzień był przyjemny – dobry humor, zimne piwko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply