Poprosili każdą z rodzin, aby udała się na zakupy i kupiła typowe tygodniowe jedzenie. Ostatnia fotografia daje do myślenia…

Peter Menzel i jego żona pisarka Faith D’Aluision postanowili sprawdzić, jak żywią się przeciętne rodziny na całym świecie i ile wydają tygodniowo. Przygotowali album z podróży o nazwie: „Hungry Planet: What the World Eats”.

Przygodę rozpoczęli w 200 roku. Od tego czasu zilustrowali zwyczaje żywieniowe 30 rodzin w 24 różnych krajach. Poprosili każdą z nich, aby udała się na zakupy i zakupiła typowe tygodniowe jedzenie. Za zakupy płacili pomysłodawcy. Następnie małżeństwo robiło rodzinie zdjęcie na tle produktów.

Na fotografiach widać nie tylko kulturowe, ale również ekonomiczne różnice między państwami. Para obserwowała ludzi balansujących pomiędzy ubóstwem a drogą żywnością i fast-foodami. Cykl niewątpliwie sprawia, że zaczynamy postrzegać jedzenie w całkiem innym świetle.1. Rodzina Melander z Bargteheide (Niemcy)

Jedzenie dla 4- osobowej rodziny, koszt: $500.07. (ok. 2 020 zł)

Poprosili każdą z rodzin, aby udała się na zakupy i kupiła typowe tygodniowe jedzenie. Ostatnia fotografia daje do myślenia...2. Rodzina Kutten-Kass z Erpeldange (Luksemburg)
Produkty dla 4-osobowej rodziny, koszt: $465.84 (ok. 1 880 zł)

Poprosili każdą z rodzin, aby udała się na zakupy i kupiła typowe tygodniowe jedzenie. Ostatnia fotografia daje do myślenia...3. Rodzina Le Moine z Paryża (Francja)
Artykuły spożywcze dla 4 osób, koszt: $419.95. (ok. 1 697 zł)

Poprosili każdą z rodzin, aby udała się na zakupy i kupiła typowe tygodniowe jedzenie. Ostatnia fotografia daje do myślenia...4. Rodzina Brown z Riverview (Australia)
Jedzenie dla 7-osobowej rodziny, koszt: $376 (ok. 1 519 zł)

Poprosili każdą z rodzin, aby udała się na zakupy i kupiła typowe tygodniowe jedzenie. Ostatnia fotografia daje do myślenia...

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply