Jej synek, Freddy nie chciał nosić aparatu słuchowego. Mama wpadła na genialny, by go do niego przekonać

Dzieci w każdym wieku potrafią być okrutne. 

Są bystre i błyskotliwe, z łatwości więc dostrzegają inność. Potrafią ją wytykać i wyśmiewać, bardzo raniąc tym swoich rówieśników. Mogą nie rozumieć jeszcze, jak dotkliwe bywa to bolesne, dla wyszydzanych dzieci sprawa jest jednak oczywista. Nie trzeba wiele, by różnić się od swojej grupy, odstawać.


Wystarczy jakiś pozornie niewielki szczegół, mały detal. Dla 4-letniego Freddy’ego był nim aparat słuchowy. Chłopiec cierpiał na głęboką głuchotę, swój pierwszy aparat dostał już w wieku 2 miesięcy. Później konieczny okazał się implant ślimakowy. Maluch zdążył się do niego przyzwyczaić i go polubić. Inne dzieci niekoniecznie.

Zaczęły się śmiać z chłopca, nie do końca go akceptowały. Jego mama, Sarah Ivermee szybko doszła do wniosku, że z podobnymi problemami musi się borykać większość malców noszących aparaty. Postanowiła jakoś temu zaradzić. 

Kobieta skonsultowała się z przyjacielem, którego 9-letnia córeczka też musiała nosić aparat i go nie cierpiała. Postanowiła przerobić aparaty obojgu dzieci. Użyła do tego zwykłych naklejek na paznokcie, ale efekt był świetny. 9-latka była zachwycona, a kolorowy aparat bardzo spodobał się też w jej szkole. Coś, co powstało jako luźny, kreatywny pomysł, szybko przerodziło się w dobry biznes ze wspaniałą misją. 

W 2014 r. powstała firma Lugs, produkująca zestawy na zamówienie, których można używać do ozdabiania aparatów słuchowych i implantów ślimakowych. Dostępnych była masa wzorów, od motyli i kwiatów, po postacie z bajek i kreskówek. Sarah znalazła sposób na przerobienie czegoś, z czego dzieci się wstydziły, na coś, z czego mogły być dumne. Każde chciało mieć na uchu ulubionego bohatera, czy postać. Inne dzieci mogły im tylko zazdrościć. 

Sarah mówi, że z przyjemnością czyta recenzje wdzięcznych klientów, dla których tak prosty pomysł okazał się zbawieniem. Kobieta projektuje naklejki ze swoim synkiem Freddym i zawsze wymyślają coś nowego, ciekawego oraz popularnego wśród maluchów, oraz tych troszkę większych dzieci. 

Elsa


Spider- Man


Batman

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply