„Jesteś za stara, żeby to nosić!” – powiedziała „znawczyni mody” do byłej supermodelki. Czy ta kobieta faktycznie wygląda tak źle?

Wiele kobiet boryka się z dyskryminacją ze względu na wiek.

Gdy kobieta ma 30 lat i jest niezamężna lub bezdzietna wszyscy myślą, że coś z nią nie tak. Powszechnie uważa się, że powinna mieć już dwójkę dzieci, męża i być sponiewieraną kurą domową. Stereotypy dotyczą również odzieży. Przywykło się, że w krótkich spódniczkach i kusych sukienkach chodzą kobiety bardzo młode, gdzieś do 25 roku a dojrzalszym paniom już nie wypada pokazać trochę ciała, mimo że wciąż są bardzo kobiece i nie mają się czego wstydzić.

"Jesteś za stara, żeby to nosić!" - powiedziała "znawczyni mody" do byłej supermodelki. Czy ta kobieta faktycznie wygląda tak źle?

Z krytyką odnośnie ubioru muszą mierzyć się zarówno zwykli ludzie, jak i światowe gwiazdy. Najwięcej do powiedzenia mają oczywiście znawcy i znawczynie mody zwani stylistami. Sądzą, że to oni potrafią najlepiej ubrać innych ludzi i tylko ich styl jest modny i gustowny. Całkiem niedawno za nieodpowiedni strój oberwało się duńskiej supermodelce Helenie Christensen. 50-latka pojawiła się na urodzinach swojej córki Gigi Hadid w koronkowym gorsecie.

"Jesteś za stara, żeby to nosić!" - powiedziała "znawczyni mody" do byłej supermodelki. Czy ta kobieta faktycznie wygląda tak źle?

Motywem przewodnim imprezy był dżins, dlatego Christensen do swojej stylizacji założyła podkreślające jej talię dżinsowe spodnie oraz marynarkę z tej samej tkaniny. 61-letnia Alexandra Schulman, była redaktor naczelna brytyjskiego Vogue postanowiła skrytykować modelkę w internetowym artykule na stronie Daily Mail. Tytuł artykułu był dość krzykliwy!

Przepraszam, Helena Christensen, jesteś za stara, żeby to nosić!

https://www.instagram.com/p/BwlcPKzAvhK/
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply